Nieuwsbrief Evos West - Eerder stoppen met werken
Aan onze leden werkzaam bij Evos West
Nieuwsbrief 4 september 2025
EERDER STOPPEN MET WERKEN
Beste collega’s
Op maandag 1 september jl. vond overleg plaats tussen FNV Havens en Evos West over de RVU oftewel Eerder Stoppen Met Werken (ESMW). Nu de boete op eerder stoppen met werken definitief geschrapt is door de overheid, kunnen we kijken hoe ESMW eruit komt te zien bij Evos West.
RVU/ESMW, hoe zat het ook al weer?
De bonden willen dat mensen met zware beroepen weer op hun 65ste kunnen stoppen met werken om gezond met pensioen te kunnen gaan. Na lang actievoeren is de RVU-boete op eerder stoppen nu van de baan en kan Evos belastingvrij een bedrag meegeven als je eerder wil stoppen. Dit bedrag is hetzelfde als dat van de AOW-uitkering voor alleenstaanden. Hiermee overbrug je de periode tussen 65 jaar en je pensioengerechtigde leeftijd.
ESMW vanaf 65 jaar
De pensioenleeftijd schuift steeds een beetje op (zie leeftijdtabel) dus vanaf 65 jaar stoppen met werken betekent een steeds langere tijd die overbrugd moet worden met ESMW tot de pensioengerechtigde leeftijd. De overheid heeft nu maximaal 3 jaar overbruggen met ESMW mogelijk gemaakt. Vanaf geboortejaar 1975 komen we daar niet meer mee uit omdat je dan pas met 68 jaar en 3 maanden met pensioen kunt.
RVU/ESMW naast fitregeling
Het vormgeven van het eerder stoppen met werken gebeurt naast de al bestaande ouderenregelingen. De huidige Uittredingsregeling 2 loopt tot en met 31 december 2025. Daarna komt er een nieuwe regeling, die aan een aantal voorwaarden moet voldoen. Dat betekent dat je voorafgaand aan het Eerder Stoppen Met Werken ook gebruik kunt maken van een uittredingsregeling (=minder werken); Eerder Stoppen Met Werken komt dus in plaats van andere ouderenregelingen.
Werkgroep en vervolgafspraak
TNO zal op functietitel gaan toetsen of er inderdaad sprake is van zwaar werk. Daarom zal een werkgroep per functie de informatie gaan aanleveren waaruit dit wel/niet blijkt. Belangrijk is dat de functiehouders zelf inspraak hebben in dit proces. Op 28 oktober a.s. hebben we een volgend overleg waar we RVU/ESMW verder zullen afstemmen. Dan is ook meer bekend over hoe TNO deze regeling zal gaan toetsen en zal de werkgroep de informatie per functietitel hebben aangeleverd. Het streven is om de ESMW-regeling per 1-1-2026 in te laten gaan.
Vragen? Stel ze aan de kaderleden of mail je bestuurder op
Groet,
mede namens de kaderleden,
Chant van den Berg, Vakbondsbestuurder FNV Havens
| AOW-leeftijd per geboortedatum | ||
| Geboren t/m | AOW-leeftijd | definitief?* |
| 28-2-1957 | 66 jaar en 10 maand | staat vast |
| 31-12-1960 | 67 jaar | staat vast |
| 30-9-1963 | 67 jaar en 3 maand | staat vast |
| 30-9-1966 | 67 jaar en 3 maand | in de planning |
| 30-6-1969 | 67 jaar en 6 maand | in de planning |
| 31-3-1972 | 67 jaar en 9 maand | in de planning |
| 31-12-1974 | 68 jaar | in de planning |
| 30-9-1978 | 68 jaar en 3 maand | in de planning |
| 30-6-1981 | 68 jaar en 6 maand | in de planning |
| 31-3-1985 | 68 jaar en 9 maand | in de planning |
| 31-12-1987 | 69 jaar | in de planning |
| 30-9-1991 | 69 jaar en 3 maand | in de planning |
| 30-6-1995 | 69 jaar en 6 maand | in de planning |
| 31-3-1999 | 69 jaar en 9 maand | in de planning |
| 31-12-2000 | 70 jaar | in de planning |
*) De AOW-leeftijd wordt 5 jaar van tevoren bekend gemaakt.
Hoe hoog de AOW-leeftijd voor over 5+ jaar wordt hangt af van de levensverwachting.
Als de levensverwachting in Nederland verandert, kunnen de geplande pensioenleeftijden bijgesteld worden.